tel. +48 604 134 344

Skup starych blatów

Blaty drewniane z miękkiego drewna są stale najtańszym dostępnym na rynku rozwiązaniem, optymalnym dla większości zastosowań a przy właściwej pracy urządzeń linii produkcyjnej oraz starannej konserwacji blatów zgodnie z zaleceniami producenta – rozwiązaniem o najlepszym stosunku ceny blatu do jego żywotności, co przekłada się bezpośrednio na niższy jednostkowy koszt wytworzenia 1 m2 wyrobu.
Tym niemniej nawet w przypadku blatów drewnianych wymiana części lub całości blatów w obiegu linii produkcyjnej wiąże się z poważnym nakładem inwestycyjnym a stare blaty zalegające po wymianie na placu ograniczają przestrzeń składowania produktów i wiążą się z kosztami ich utylizacji.
Wychodząc naprzeciw naszym klientom z UE oferujemy wykup starych blatów produkcyjnych po okresie ich eksploatacji na atrakcyjnych warunkach (przedpłata 100%, odbiór na nasz koszt). Rozwiązanie to pozwala na odzyskanie części środków zainwestowanych w zakup nowych blatów oraz pozbycie się problemu związanego z koniecznością utylizacji starych blatów.
Najkorzystniejszym wariantem jest zakup nowych blatów z jednoczesną odsprzedażą starych co umożliwia nam obniżenie kosztów transportu a przez to zaoferowanie atrakcyjniejszej ceny zakupu nowych blatów.
blaty

Impregnacja

Blaty dostarczane do klienta są wstępnie zaimpregnowane ale dla ich właściwej eksploatacji i zachowania jak najdłuższej żywotności konieczna jest stała impregnacja w procesie produkcyjnym. Do impregnacji blatów drewnianych oferujemy impregnat FAZE 3 - gotowy środek oparty na surowcach naturalnych i syntetycznych.
Właściwości impregnatu FAZE 3:
- jest bezwonny
- wnika w powierzchnię drewna i impregnuje blat
- zapobiega przyklejaniu się betonu od drewna
- zapobiega wyrywaniu włókien drzewnych z blatu
- zapobiega przesuszaniu wyrobów betonowych poprzez zapobieganie wsiąkaniu wody z wyrobu w blat
- redukuje zużycie i przedłuża żywotność blatu

FAZE 3 może być również stosowany jako środek antyadhezyjny do form stalowych i szalunków.
blaty

Spryskiwanie

W celu zapobieżenia przesuszaniu blatów, przyklejaniu się betonu i wyrywaniu włókien drzewnych oraz wypaczaniu się blatów, po umieszczeniu blatów na linii produkcyjnej konieczna jest przy każdym takcie ich impregnacja środkiem FAZE 3, zapewnienie dokładnego oczyszczenia powierzchni odpowiednią szczotką oraz obrócenie o 180° aby nastąpiło równomierne zwilżanie powierzchni roboczych.

Producentom wyrobów wibroprasowanych, którzy nie posiadają na linii urządzenia do zraszania oferujemy wykonanie i dostawę urządzenia do natrysku blatów impregnatem FAZE 3 oraz stałe dostawy środka impregnującego w wypożyczanych zbiornikach.

blaty